1990

Rok założenia firmy

Nasza marka BTH Import Stal działa od blisko 3 dekad.

BTH Import Stal – Twój Partner, któremu możesz zaufać

Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów stali nierdzewnej w Polsce. Od 1992 roku zaopatrujemy polski przemysł w wyroby hutnicze. Długoletnia współpraca z najważniejszymi producentami z Europy i Azji oraz gruntowne doświadczenie w obsłudze klientów, pochodzących z różnych sektorów gospodarki, są gwarancją najwyższej jakości oferowanych produktów i usług.

Prezentacja firmy BTH
Siedziba bth / siedziba firmy bth

Kompetentni handlowcy – Kompleksowe zamówienia – Krótki czas realizacji

Oferujemy profesjonalne doradztwo techniczne na najwyższym poziomie i optymalne warunki współpracy. Realizujemy zamówienia kompleksowe i w najkrótszym możliwym czasie – dotyczy to także nietypowych materiałów, o niestandardowych wymiarach.

Własne magazyny – Dystrybucja – Własny transport

Szeroka gama wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej, dostępnych bezpośrednio ze składu, oraz ekspresowa realizacja zamówień i dostawy z wykorzystaniem własnego transportu to niezaprzeczalny atut naszej firmy.

Usługi – Centrum Serwisowe – Produkcja

Oprócz dystrybucji bardzo ważnym aspektem naszej działalności są usługi. Zaliczamy się do grona największych centrów serwisowych w Polsce. Od wielu lat sukcesywnie rozwijamy wachlarz naszych usług, elastycznie reagując na potrzeby rynku. Posiadamy jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Dzięki temu możemy dostarczyć materiał dostosowany do wymogów klienta: półprodukty do dalszej przeróbki lub wyroby gotowe, a wszystko to pocięte na określone, często niestandardowe wymiary, obrobione powierzchniowo i odpowiednio zabezpieczone.

 

Nasza historia

1992

 

Utworzenie firmy pod nazwą Metal-Zbyt

1995

 

Sprzedaż pierwszej tony stali nierdzewnej

1997

 

Zakup budynku magazynowo – biurowego w Świątnikach Górnych

1999

 

Zmiana nazwy firmy na BTH Import Stal

2004

 

Zakup budynku produkcyjno/magazynowo – biurowego w Krakowie – zmiana lokalizacji firmy

2006

 

Zakup maszyn do laserowej obróbki stali

2008

 

Budowa kolejnych hal produkcyjnych, zakup maszyn do obróbki powierzchni

2012

 

Rozpoczęcie inwestycji w ramach dotacji unijnych – budowa hali oraz zakup maszyn do obróbki stali

2015

 

Otwarcie nowej lokalizacji w Krakowskim Parku Technologicznym z najnowszym parkiem maszynowym do cięcia blach z kręgu 0,4-3mm

2018

 

Realizacja kolejnej inwestycji w ramach dotacji unijnych budowa kolejnej hali produkcyjno magazynowej oraz uruchomienie maszyn do produkcji Pillowplate oraz cięcie blach z kręgu od 3-10mm (szerk. 2000mm

2019

 

Zakup gruntów o powierzchni 10,5ha w strefie ekonomicznej do dalszych inwestycji