Pillow Plate – po raz pierwszy w Polsce

Pillow Plate to nowoczesna, w pełni zautomatyzowana linia do spawania laserowego. Wdrażamy ją jako pierwsi w Polsce. Nowoczesną technologię łączymy z 30 letnim doświadczeniem w branży hutniczej by zaproponować Państwu najwyższej jakości usługę obejmująca doradztwo w zakresie doboru dopasowanych do technologii materiałów i komponentów.

Czym jest Pillow Plate?

Pillow Plate to metoda łączenia arkuszy blach ze stali nierdzewnej. Łączymy je stosując laserowe spawanie punktowe za pomocą zaprojektowanego komputerowo wzoru. Zastosowanie programowalnych spawarek CNC oznacza dużą dowolność w doborze kształtów, punktów połączeń i mocowań oraz wnęk.

Jak działa Pillow Plate?

Obrys zewnętrzny płyty spawany jest w sposób ciągły. Tworzy szczelną część oraz granicę ciśnienia. W kolejnym etapie następuje stopniowe pompowanie hydrauliczne. W ten sposób tworzy się tzw. konstrukcja z poduszką, która posiada wiele zalet. Od lekkiej wagi, przez całkowicie szczelną budowę, możliwość wykorzystania w warunkach wysokiego ciśnienia po korzystne właściwości termohydrauliczne (zwiększone przenikanie ciepła lub zimna). Użycie „poduszki” owocuje także niskimi kosztami spawania. Dodatkowo Technologia Pillow Plate jest wysoce bezpieczna. Przenosi ciśnienia niszczące pięciokrotnie przekraczające ciśnienie robocze medium chłodzącego/grzewczego. Pozwala na łączenie ze sobą blach o grubościach w zakresie od 0,6 do 2,0 mm (blacha nakładkowa) oraz 3-20 mm (blacha główna). Możliwe jest także łączenie materiałów z 8, 9 oraz 10 grupy materiałowej – stali austenitycznej (304, 316, 321 itd.), stopów niklu oraz stali austenityczno-ferrytycznych. Płaszcze grzewczo-chłodzące stanowią alternatywę dla czasochłonnej i drogiej technologii wyrobu płaszcza w postaci elementów pikowanych, kanałów czy półrurek.

Płaszcze grzewczo-chłodzące – zalety i zastosowanie

Płaszcze grzewczo-chłodzące są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z ich przeznaczeniem (wymienniki ciepła, ogrzewanie lub chłodzenie produktów spożywczych, przemysłowych, wyposażenie produkcyjnych zakładów chemicznych i farmaceutycznych).

Duża powierzchnia wymiany ciepła, a także turbulentny przepływ w poduszkach zwiększają przenikanie ciepła i skracają czas schładzania lub podgrzania produktu, co dla ostatecznego użytkownika oznacza niższe koszty wytworzenia towaru.

Profesjonalnie doradzamy i dzielimy się wiedzą w zakresie płaszczy grzewczo-chłodzących typu Pillow Plate. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub przyda Ci się pomoc w złożeniu zamówienia – zapraszamy do kontaktu.

Pillow Plate – Płaszcze grzewczo chłodzące Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące